Lajme

261 orë nën rrënoja në Turqi, 33-vjeçari pasi shpëtoi i gjallë telefonoi shokun e tij dhe…

Nje i ri u shpetua nga rrenojat e termetit ne Turqi pas 261 oresh nen rrenoja.

“Si është nëna ime dhe të gjithë?” pyeti një 33-vjeçar në barelë me qetësi shokun e tij në celular. Duke qarë me mosbesim, ai u përgjigj: “Të gjithë janë mirë… të gjithë po presin… Unë po vij tek ti.”

33 vjeçari Mustafa Avci u nxor nga rrënojat e një ndërtese të shembur në provincën jugore Hatay të Turqisë 261 orë pas një tërmeti të fuqishëm 7.8 ballë që goditi rajonin më 6 shkurt.

Të premten, ministri turk i Shëndetësisë Fahrettin Koca publikoi një video që tregonte bisedën telefonike mes Avci dhe mikut të tij, 11 ditë pas goditjes së tërmetit.

Ne zonat e prekura ne Turqi vazhdojne kerkimet per te mbijetuar ku personat e fundit jane nzjerre pas mesnates se djeshme.

Ne total numri i personave te vdekur nga termetet ne Turqi dhe ne Siri, diten e sotme ka arritur ne 43 e mije e 800.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close