Lajme

Shoqërohet 26-vjeçari në Tiranë

Tiranë, Goditet një tjetër rast i a rmëmbajtjes pa leje. Sekuestrohet një a rmë z jarri p istoletë dhe mu nicion l uftarak, vihet në p ranga poseduesi i tyre.

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që posedojnë a rmë z jarri, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, Forca e Posaçme Operacionale në DVP Tiranë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.3 kanë g oditur një tjetër rast të a rmëmbajtjes pa leje.

Në përfundim të veprimeve është bërë dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

  1. M. H., 26 vjeç, banues në Tiranë. Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën e lokalit ku ky shtetas ishte i punësuar si administrator dhe magaziner, kanë gjetur dhe s ekuestruar 1 a rmë z jarri pi stoletë dhe një sasi m unicioni l uftarak. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën p enale “A rmëmbajtja pa leje”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close