Lajme

30000 euro rryshfet për tapinë, publikohet audiopërgjimi

Belind Këlliçi, kandidati i PD-së, ka publikuar audiopërgjimin e një korrupsioni me tokat dhe krimi zgjedhor në Vaqarr, ku protagonisti kryesor është kryetari i njesisë administrative Gentian Myrta. “Kështu çirret maska, – shkruan Këlliçi në FB – Audiopërgjimi Myrta”.

“Gentian Myrta, banditi i tokave, njëherazi kryetar i Njësisë Administrative Vaqarr, në pazar pronash! Audiopërgjimi që do të shikoni është vetëm një pjesë nga materiali i plotë që është dorëzuar sot në SPAK. Thirrje SPAK të hetojë plotësisht këtë ngjarje! Qytetarë mos kini frikë! Edhe 3 ditë dhe Shqipëria fiton dhe çlirohet nga Edi Rama”, shkrua ai.

AUDIOPËRGJIMI I PLOTË I PD:

X= Gentian

Advertisements

x-si je mo? A je mire?

y-si dukesh ti?

x-vetem..(inaudible), mire

y-e ke orar standarte? Kjo eshte ndjes

x- jo s’isha mire, e u cova vone. Ti ca ben?

y-hic.

x- ckemi?

y- tani na thuaj, se s’kemi kohe shume.

x- shife, une e kam diskutu dhe i kane thon qe me kete lloj standarti qe eshte i kane thon qe me 5000euro jane qe e ka ne dore, qe eshte ketu momentalisht, ndersa e 5000m shtese zevendesojm fitojm thasin me droge 30000 euro.

y-30000 euro s’ben ajo e gjitha.

x-S’e di. Kjo eshte gjithe qarku me 50

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: