Lajme

38-vjeçari në Gjirokastër godet me grushte dhe shtyn nga shkallët e lokalit një 55-vjeçar, i plagosuri niset te Trauma

Një 38-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Gjirokastrës pasi goditi me grushte dhe shtyu nga shkallët e një lokali një 55-vjeçar.

Ky i fundit ka mbetur i plagosur rëndë dhe është sjell për mjekim në spitalin e Traumës në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit mes autorit dhe 55-vjeçarit.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër

Dëmtoi rëndë një 55-vjeçar, pasi e goditi me grusht dhe e shtyu nga shkallët e një lokali, si rezultat i mbërritjes së menjëhershme të Policisë, në vendngjarje, arrestohet në flagrancë autori.

Pasi janë njoftuar se një shtetas kishte dhunuar fizikisht një shtetas tjetër, për motive të dobëta, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër kanë organizuar punën dhe kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku kanë kapur në flagrancë dhe kanë vënë në pranga shtetasin L. M., 38 vjeç, banues në fshatin Suhë.

Për shkak të një konflikti për motive të dobëta ndërmjet tyre, 38-vjeçari ka goditur me grusht dhe ka shtyrë nga shkallët e një lokali, në lagjen “18-shtatori”, shtetasin G. H., 55 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili për shkak të dëmtimeve të marra, është në kujdesin e mjekëve, në Spitalin e Traumës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close