Lajme

4 të arrestuar në Fier, detaje

Policia e Fierit ka vënë në p ranga 4 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme p enale. Specialistët e Seksionit për Hetimin e N arkotikëve në DVP Fier ar restuan në flagrancë 18-vjeçarin Xhesildo Dule, banues në Povelçë të Fierit, pasi është kapur nga Forca e Posaçme “Shqiponja” duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur dhe gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe sekuestruan 5 d oza k annabis sativa.

Ndërkohë, në prangat e policisë së Lushnjës ka rënë dhe shtetasi me inicialet E. H., 30 vjeç, pasi ka ushtruar d hunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 31 vjeç, banues në Fier (i dënuar më parë për v jedhje), pasi është kapur duke vjedhur sende të vendosura nga Bashkia në plazhin e Darëzezës.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin L. H., 41 vjeç, banues në Roskovec, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: