Lajme

6 vite burg biznesmenia që shiste apartamentet disa herë

Vjollca Hoxholli dënohet me 6 vite burg nga Gjykata e Tiranës me akuzën e m ashtrimit me pasoja të rënda. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se po për m ashtrim u d ënua edhe Dorjan Hata. Më herët, prokuroria e Tiranës kishte kërkuar 6 vite b urg për Vjollca Hoxholli, e cila është vënë në p ranga në vitin 2018.

Ajo akuzohet se nën drejtimin e kompanisë së ndërtimit ‘Hoxholli Sh.P.K.”, shiste disa herë të njëjtin apartament dhe përfitonte paratë duke mashtruar qytetarë të ndryshëm. Ajo u zbulua se kishte përfituar 318 mijë euro duke ushtruar veprimtarinë e mashtrimit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: