Covid-19Lajme

64 në Vlorë dhe 1 qytetar nga Vlora humb betejën,775 raste të reja dhe 12 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar dhe 972 qytetarë. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 775 raste të reja, duke shënuar kështu një numër më të ulët se në ditët e fundit. Rastet e reja janë zbuluar nga 2698 testimet të kryera.

Në një njoftim për mediat, ministria bën me dije se rastet e reja janë zbuluar: 298 në Tiranë, 74 në Lushnje, 64 në Vlorë, 58 në Kavajë, 32 në Shkodër, 30 në Korçë, 29 në Sarandë, 25 në Berat, 22 në Fier, 20 në Durrës, 18 në Mallakastër, 15 në Delvinë, nga 9 raste në Kamëz, Kolonjë, nga 6 raste në Kukës, Pukë, nga 5 raste në Mirditë, Peqin, Gramsh, nga 4 raste në Devoll, Tepelenë, Kuçovë, Vorë, nga 3 raste në Gjirokastër, Ura Vajgurore, Dibër, Skrapar, nga 2 raste në Kurbin, Lezhë, Has, Librazhd, Përmet, Poliçan, nga 1 rast në Tropojë, Mat, Pogradec, Shijak, Këlcyrë.

Ndërkohë mësohet se nuk e kanë fituar dot betejën me virusin dhe 12 qytetarë të tjerë duke e çuar numrin e viktimave në 1,567.

Viktimat janë 6 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Shkodra, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Lushnja, 1 qytetar nga Mati, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Fieri të moshave 50-76 vjeç.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 972 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 57,736 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 547 pacientë, 23 në terapi intensive nga të cilët 11 pacientë janë të intubuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close