Lajme

76-vjeçarja në Indi hap sytë pak minuta para se ti vinin zjarrin

Njihuni me historinë e Shakuntala Gaikwad  , 76-vjeçarja nga India e cila u shpall se ka v dekur si pasojë nga Covid-19, por në fakt, nuk ishte kështu. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar se gruaja pak minuta para se ti d igjej trupi ka hapur sytë.

Ajo një javë para se të shpallej e v dekur u infektua me Covid-19 dhe gjendja e saj u përkeqësua shumë shpejt. Për shkak të kolapsit që India ndodhet, për shkak të rasteve masive të Covid-19, e moshuara nuk u vendos në spital. Gjatë kësaj kohe ajo ra pa ndjenja, e për këtë arsye, familjarët besuan se ndërroi jetë e nisën t’i përgatisnin ritet mortore.

Por pak para se të fillonte d jegia e trupit, Gaikwad hapi sytë dhe filloi të qante, sipas mediave lokale. Gruaja u dërgua përsëri në spital për trajtim të mëtejshëm, megjithatë gjendja e saj aktuale nuk bëhet e ditur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: