Lajme

8 vite kanë kaluar nga ndodhia e Himarës, prindërit kërkojnë drejtësi (Video)

Kanë kaluar 8 vite nga áksidenti i 42 studentëve të cilët kishin shkuar për ekspeditë në zonën e Himarës, ku humbën jetën 12 prej tyre, si dhe 30 të tjerë mbetën të plagosur dhe të lënduar. Dorina Stafa ishte 21 vjeçarja e cila nuk pati fatin ti mbijetonte këtij áksidenti, i cili ndërpreu në mes të gjitha ëndrrat dhe planet e saj për të ardhmen.

Prindërit e saj Hasan dhe Sultana Stafa kërkojnë vendosjen e drejtësisë dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes. ”Kemi bërë 11 seanca gjyqësore, dhe prej dy vitesh shteti ka heshtur, ne kërkojmë që të merren të pandehur ato struktura të shtetit, që e kanë mbyllur këtë ngjarje, sikur të mos kishte ndodhur asgjë”, shprehet babai i 21-vjeçares që sot nuk jeton më. Prokuroria e rrethit gjyqësor Vlorë ende nuk ka arritur të qetesoje shpirtrat e familjeve të 12 studentëve që humbën jetën në mënyre trágjike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: