Lajme

“A do ta dorëzosh mandatin e deputetit?”/ Berisha nuk tërhiqet

Sali Berisha nuk do ta japë dorëheqjen nga mandati i deputetit. Në një konferencë për mediat, ish-kryeministri theksoi se SHBA nuk nxori asnjë provë që vërtetojnë akuzat e ngritura ndaj tij.

I pyetur nëse do ta dorëzojë mandatin pasi “të vendosë në vend dinjitetin e tij”, Berisha tha i buzëqeshur: “Urdhëro. Unë thashë se do ta dyfishosh.” Nëse Sekretari i Shtetit Antony Blinken do të paraqiste prova, Berisha tha se edhe do ta konsideronte dorëheqjen.

“Kërkova që të paraqitej një fakt i vetëm sepse do mjaftonte një fakt dhe do të merrje vendime krejt të tjera. Kishin 0 fakte. Nuk humbas do të jap të gjitha do të bëj çdo përpjekje që të paraqiten në gjykatë provat ndaj meje”, tha ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: