Lajme

A do të ulet ora policore? Përgjiget zv.ministrja Rakacolli

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, deklaroi se momentalisht nuk flitet për një ulje e orës policore në vend. Rakacolli deklaroi se, orari policor varet nga shifrat e Covid-19, dhe shifrat nuk sugjerojnë një rreptësim të kësaj mase anti-Covid.

“Kjo varet në varësi të shifrave, se si do t’i kemi ato. Deri në diskutimet që kemi bërë, të javës së kaluar, shifrat nuk na sugjerojnë një gjë të tillë, por jemi në varësi të shifrave.” – u shpreh Rakacolli për News 24 nga ku bëri edhe thirrje që qytetarët të vaksinohen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: