Lajme

Abùzuan sèksualisht me 13-vjeçaren, identifikohen polici dhe bashkëpunëtori

Personi që shihni në foto është Petraq Rako, oficer i Komisariatit të Policisë Kufitare Sarandë. Ai akuzohet se ka abuzuar seksualisht më një 13-vjeçare.Mësohet se Rako në 2007-ës ishte arrestuar për “dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit në bashkëpunim në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”, por më pas është shpallur i pafajshëm.

Ndërsa në cilësinë e provës material janë sekuestruar 2 automjete, 4 celularë, një sasi vlerë monetare e dyshuar si e përfituar nga veprimtari kriminale si edhe është vendosur sekuestro konservative ndaj ambienteve të përshtatura për ushtrimin e kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: