Lajme

Adoleshentja i vë flakën qendrës së dënimit

Një adoleshente australiane akuzohet se ka djegur një qendër dënimi për të rinj duke shkaktuar një dëm prej 1 milion dollarësh. Ngjarja ndodhi të dielën në Australi. Zjarrfikësve iu deshën plot 40 minuta për të fikur zjarrin e madh që kishte përfshirë ndërtesën.

Në momentin që ka rënë zjarri, brenda qendrës ishte pesë persona, por të gjithë dolën jashtë të palënduar. 15-vjeçarja e arrestuar u dërgua në stacionin policor ku u akuzua  për dëmtim dhe shkatërrim prone. Asaj iu refuzua liria me kusht dhe do të dalë para Gjykatës për Fëmijët të hënën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: