fbpx
Lajme

Aeroporti i Rinasit në kaos për shkak të mjegullës, avionët enden në ajër prej 60 minutash

Prej më shumë se një ore asnjë avion nuk po ulet në pistë dhe as po niset nga aeroporti i vetëm ndërkombëtar i Shqipërisë, “Nënë Tereza”.

Shkak është bërë mjegulla e dendur, që ka përfshirë Rinasin, por edhe kryeqytetin.

Burime nga aeroporti thanë se, avionët janë të detyruar të qëndrojnë në ajër në pritje të një urdhri të dytë për shkak të kushteve të motit. /TPZ.al/

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button