Lajme

Aksident i rëndë, autobusi përplaset me një makinë

Një aksident i rënë mësohet të ketë ndodhur pasditen e sotme rreth orës 18:00 në aksin Prishtinë-Ferizaj, ku një autobus është përplasur me një autoveturë.

Mediet kosovare bëjnë të ditur se si pasojë e aksidentit mësohet se ka humbur jetën një person dhe 5 të tjerë janë plagosur.

“Rreth orës 18:00 në rrugën Prishtinë – Ferizaj me saktësisht në fshatin Çallapek, ka ndodhur një aksident trafiku mes një autobusi dhe një veture, ku lëndime kanë pësuar gjashtë persona, njeri nuk ka arritur t’i përballojë plagët e aksidentit dhe ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes”, ka
deklaruar Ahmeti.

“Vdekjen e personit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Personat e tjerë janë dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë zëdhënësja e Policisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close