Lajme

Aksident i rëndë në Bulqizë, makina del nga rruga, plagosen 4 persona

Bulqizë, aksident në rrugën ruale Ura e Çerenecit-Ostren,plagosen 4 përsona. Sipas policisë lokale të Bulqizës ngjarja ndodhur në fshatin Ostren të njesisë administrative Ostren të Bashkisë Bulqizë.

Ku një makinë ku drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga  ku për pasojë jan plagosur tre pasagjerët si dhe drejtuesi i automjetetit.

Aksidenti është pikasur nga banorët e zonës të cilët kan njoftuar policinë lokale të Bulqizës  dhe ambulancen të cilët shkuan në vendngjarje duke ju dhënë ndihmën e parë.

Burime pranë spitalt e Bulqizës bëjnë me dije se 4 të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën,ndërkohë policia dhe grupi hetimor ka nisur hetimet për shkaqet e  asidentin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close