Lajme

Aksident i rëndë në Cërrik

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Cërrik. Policia jep detaje rreth ngjarjes së rëndë përmes një njoftimi për mediat.

“Në  fshatin Klos, Cërrik ,  shtetsi V. Sh., 60 vjeç  banues në fshatin Mollas, duke drejtur mjetin tip “Iveko” me targa AA 576 MY, ka aksidentuar shtetasin R.Xh., 83 vjeç , banues në fshatin Klos, ku ishte duke drejtuar një karrocë nga një kafshë dore.

Si pasojë e aksidentit shtetasI R.Xh., ka ndëruar jetë në vendgjarje. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Cërrik, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close