Lajme

Aksident i rëndë në Kosovë, humb jetën një grua dhe plagosen 7 të tjerë

Foto ilustruese

Një aksident tragjik ka ndodhur në fshatin Radavc të Pejësku një grua ka humbur jetën një grua dhe shtatë persona janë lënduar. Sipas njoftimit të policisë, dyshohet se aksidenti është shkaktuar nga një shtetas i huaj, ndaj dhe është vënë në pranga.

“Fsh. Radavc, Pejë, 29.08.2021 – 08:35. Një femër kosovare ka vdekur si pasojë e plagëve të pësuara gjatë një aksidenti trafiku, që ka ndodhur midis dy veturave. Gjatë aksidentit kanë pësuar lëndime trupore edhe 7 persona që ishin në dy veturat të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar. I dyshuari mashkull me shtetësi të huaj, që dyshohet të jetë shkaktar i aksidentit është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: