Lajme

Aksident i rëndë në Laç-Milot, plagoset 60-vjeçarja, niset me urgjencë drejt Traumës

Një aksident i rëndë është shënuar mesditën e sotme në aksin e vjetër rrugor Laç-Milot, ku ka mbetur e plagosur një 60 vjeçare.

Kjo e fundit ka qenë duke kaluar rrugën në momentin që është përplasur nga një mjet tip benz, e për pasojë ka mbetur e plagosur rëndë.

Gruaja është dërguar me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë, ku po merr dhe ndihmën mjekësore, në gjendje të rëndë për jetën.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar nga policia, dhe është shoqëruar për në komisariat, ku do të japë edhe dëshminë e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close