Lajme

Aksident me vdekje në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, 3 të tjerë janë në spital

Një aksident me vdekje është shënuar në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë. Makina “Volkswagen Pasat” ka dalë nga rruga, si pasojë ka humbur jetën një person dhe janë  lënduar 3 të tjerë të cilët janë në spital.

“Rreth orës 11.30, në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, ka dalë nga rruga automjeti tip ‘Volkswagen Pasat’, dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi E. H., si dhe kanë mbetur të lënduar dhe shtetasit që udhëtonin në automjet P. H., D. H., dhe A. H., të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital”. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, po hetohet për shkaqet e aksidentit

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: