Lajme

Aksident në aksin Milot Thumane ne afërsi të Gjormit

Aksident në aksin Milot Thumane ne afërsi të Gjormit. Një autovetur tip BWV me targë AB863BK e cila udhëtonte nga Laci në drejtim të Thumanës ka dalë nga rruga duke u përplasur me Mbrojteset metalike ansore të rrugës të cilat kanë depërtuar brenda në makinë për pasoj është p lagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e t raumës Tiranë 24 vjecari D Gjergji .

Menjëher në vendngjarje ka mbërritur policia e Kurbinit dhe autoambulanca,por është kërkuar ndërhyrja e rrepartit zjarrfikës për të nxjerr të plagosurin nga automjeti .I p lagosuri është nxjerr nga ana e zjarrfikësve dhe ndodhet në gjendje kritike në spitalin e traumës Tiranë shpejtësia e mjetit por dhe shkak i aksidentit është rruga jashtë standartit dhe pa asnjë lloj sinjalistike, gropat e mbushura me ujë janë bërë shkak i disa aksidenteve në këtë aks.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close