Lajme

Aksident në autostradën Fier- Vlorë,3 viktima

Një aksident i rëndë është raportuar mëngjesin e sotëm në autostradën Fier-Vlorë. Sipas informacioneve të para, dyshohet për një v iktimë, një fëmijë është dërguar në s pital me ambulancë dhe është në gjendje të rëndë.

Gjithashtu, thuhet se një person tjetër ka mbetur i b llokuar në makinë. Policia ka treguar se makina ka dalë nga rruga dhe është shkatërruar pothuajse plotësisht.

Vlorë/Informacion paraprak Rreth orës 08:23, në autostradën Fier-Vlorë, në vendin e quajtur “Kripa”, një mjet tip “Audi” është përplasur me një mjeti tip “Toyota ”. Si pasojë e aksidentit, 3 shtetasit që udhëtonin me mjetin “Toyota” (dy të rritur dhe një fëmijë i mitur) kanë ndërruar jetë. Gjithashtu janë dëmtuar dhe dy shtetasit që udhëtonin në mjetin “Audi” (drejtuesi dhe pasagjeri), të cilët po transportohen në spital, për ndihmë mjekësore. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të aksidentit, identifikimin e viktimave dhe të personave të plagosur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close