Lajme

Aksident në autostradën Lushnje-Fier, ambulanca përplaset me kamionin, humb jetën pacienti

Dashamir Koçaj 77 vjeç, ka humbur jetën gjatë kohës që po transportohej me ambulancë për në Tiranë si pasojë e një aksidenti të ndodhur pak minuta më parë në kryqëzim të autostradës Lushnjë-Fier, në vendin e quajtur “Rotondo e Savres”.

Burime bëjnë me dije se një kamion është përplasur me ambulancën e cila ishte duke transportuar 77-vjeçarin në Tiranë.

Mësohet se i ndjeri nuk ka mundur t’i mbijetojë lëndimeve dhe ka humbur jetën.

Të lënduar kanë mbetur drejtuesi i ambulancës, infermierja dhe vajza e cila po shoqëronte të atin në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëhere policia dhe grupi hetimor për të zbardhur dinamikën e këtij aksidenti të rëndë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close