Lajme

Aksident në autostradën Milot-Thumanë, 4 të lënduarit nisen drejt spitalit të Traumës

Një aksident ka ndodhur në Lezhë-Milot . Një ambulancë ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rrugës, ku është kthyer përmbys.

Në autoambulancë kishte një pacient. Mjeti ka dalë nga rruga në afërsi të kryqezimit te Markatomajve. Raportohet se 4 persona kanë mbetur të plagosur mes tyre edhe personeli mjekësor.

Ambulanca është e spitalit të Rrëshenit. Te dëmtuar kanë mbetur një infermier dhe 3 të moshuar, 2 gra dhe një burrë, njeri ishte i sëmurë dhe po transportohej në spital.

Në vendngjarje ndodhet policia dhe po heton për shkaqet e aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close