Lajme

Aksident në Berat, motorri del nga rruga dhe merr zvarrë kalimtarin

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në lagjen “Çelepias” në Berat, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Ipsilonit”. Një motomjet me 4 rrota që ka qenë duke qarkulluar me shpejtësi, ka humbur kontrollin dhe ka hipur mbi trotuarin në anë të rrugës duke g oditur e marrë zvarrë një kalimtar të rastit.

Si pasojë e aksidentit, janë pl agosur rëndë kalimtari Fejzi Skurrani dhe drejtuesi i motomjetit Shkëlqim Plakalliu.

Të dy të plagosurit janë transportuar fillimisht drejt Spitalit Rajonal Berat por për shkak të pl agëve të shumta dhe gjendjes së tyre të rënduar, ata janë transportuar me ambulanca drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, që janë duke kryer edhe matjet në vendngjarje për të zbuluar shkaqet dhe dinamikën e aksidentit të rëndë, që paraprakisht mendohet të jetë shkaktuar si pasojë e shpejtësisë me të cilën po qarkullonte motomjeti në hyrje të rreth-rrotullimit të Ipsilonit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: