Lajme

Aksident në Elbasan – Cërrik, përplaset nga makina femija 6 vjeç

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Elbasan – Cerrik ne fshatin Kuqan, gjatë ditës së sotme.

Një makinë ka përplasur një fëmijë 6 vjeç me inicialet K.T.

Shoferi me një makinë tip Iveko ka aksidntur femijën i cili është dërguar në spital dhe është në gjendje jo të rëndë shendetsore.

Në rrugën Elbasan-Cërrik, në fshatin Kuqan,  shtetasi S.L.,  46 vjeç,  banues në Gramsh, duke drejtuar mjetin tip “Iveko”me targa AA 449 NU, ka aksidentuar fëmijën e  mitur K.T., 6 vjeç,  banues në fshatin Hysgjokaj. Fatmirësisht i vogli është  jashtë rrezikut për jetën. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisaritain e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close