Lajme

Aksident në Fier, makina përplas të moshuarin, ikën dhe e lë në mes të rrugës!

Një ngjarje aspak humane është shënuar në Fier, pranë fshatit Agim të Libofshës.

Një makinë përplasi një të moshuar që po udhëtonte me motoçikletë dhe është larguar nga vendi i ngjarjes i pashqetësuar për gjëndjen shëndetësore të të moshuarit, taman sikur të kishte përplasur një mace.

Policia informoi se aksidenti u shënua rreth orës 12:10 minuta.

Kanë qenë banorë të zonës të cilët i kanë vrapuar ta ndihmojnë shtetasin e identifikuar me inicialet P. B., 60 vjeç, banues në Libofshë duke i dhënë dhe pak ujë dhe më pas kanë njoftuar efektivët.

Sipas njoftimit të policisë drejtuesi i motomjetit, 60 vjeçar ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close