Lajme

Aksident në Fushë-Krujë, plagosën rëndë dy persona, nisen me urgjencë drejt Tiranës

Një aksident ka ndodhur në autostradën Fushë-Krujë- Milot në afërsi të Bushneshit.

Një mjet tip golf me targë ‘AA 185 MO’ ka goditur një këmbësor i cili po tentonte të kalonte autostradën nga njeri krah në tjetrin.

Për pasojë janë plagosur rëndë këmbësori dhe drejtuesi i mjetit emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur nga policia pasi nuk janë identifikuar ende.

Të dy të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin e traumës në Tiranë dhe janë në gjendje të rëndë.

Të dy të plagosurit sipas policisë janë banorë të zonës. Raportohet se këmbësori dhe shoferi i mjetit janë në gjendje kritike për jetën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close