fbpx
Lajme

Video/ Aksident në hyrje të Vlorës

Aksidenti është shënuar rreth orës 17 è 35 minuta, në dalje të autostradës Fier Vlorë ndërsa ka mbetur i lënduar drejtuesi i automjetit.

Automjeti tip BMV x5 me targë AA234DV ka dalë nga rruga dhe është përplasur me trafikndarëset pranë rrethrrotullimit në hyrje të qytetit të Vlorës. Shtetasi i aksidenruar, rreth 50 vjeç është dërguar në urgjencën e spitalit rajonal Vlorë, Teksa mesohet se ka marr disa fraktura në trup.

Shkak i aksidentit ka qenë mungesa e ndicimit në zonë, mungesa e sinjalistikes për orientimin drejt rrethrrotullimit si dhe mendohet se automjeti ka qenë mbi shpejtësine e lejuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button