Lajme

Aksident në Korçë, kamioni përplaset me një “Benz”

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar në orët e mëngjesit në Korçë, ku për pasojë mbetën të plagosur 2 persona.

Ngjarja u regjistruar në orën në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë vendit të quajtur Qafë Plloçë.

Sipas policisë, kamioni tip “Man” me drejtues shtetasin E. Z., është përplasur me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A. T.

Për pasojë janë dëmtuar shtetasit A. T., 52 vjeç dhe E. T., 30 vjeç, pasagjerë në automjetin tip “Benz”, të cilët u dërguan në spital dhe po marrin ndihmë mjekësore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close