Lajme

Aksident në Korçë-Pogradec, dy të plagosur

Aksident me dy të plagosur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Sovjan, ku një mjet i tipit Golf është përplasur me barrierat anës rrugës, duke shkaktuar plagosjen e drejtuesit të mjetit dhe personit tjetër pasagjer në mjet.

Burime thanë se dy të plagosurit janë dërguar në spitalin e Korçës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ekspertët e qarkullimit rrugor po punojnë për të zbardhur të gjithë dinamikën e këtij aksidenti me dy të plagosur. Paraprakisht dyshohet për shpejtësi tej normave të lejuara dhe manovër të gabuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close