Lajme

Autobusi përplaset me makinën me targa italiane në aksin rrugor Rubik-Rrëshen, vdes shoferi

Një aksident i rëndë është regjistruar sot pasdite pas orës 17:00 në Mirditë, në aksin rrugor Rubik-Rrëshen, ku shihet një autobus udhëtarësh nga Kosova, i përplasur me një fouristradë “Land Rover” me targa italiane.

Mësohet se shkaku i aksidentit që ndodhi rreth orës 17:35 dyshohet se ka qenë tentativa për parakalim e një autoveture, shihet një autobus udhëtarësh nga Kosova, i përplasur me një fouristradë “Land Rover” me targa italiane. Shoferi i kësaj të fundit ka humbur jetën ndërsa një person tjetër ka mbetur i plagosur. Shoferi i autobusit është shoqëruar në polici ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

Nuk dihen identitetet e personave të përfshirë apo rrethanat e përplasjes tragjike ka qenë aq e fortë dhe me shpejtësi të madhe, saqë autobusi dhe “Land Roveri” janë në 200 metra largësi nga njeri-tjetri.

Autobusi është dëmtuar vetëm në pjesën e përparme dhe anësore, ndërsa fouristrada është shkatërruar e gjitha. Policia ndodhet në vendngjarje për shkaqet e aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close