Lajme

Aksident në minierën e Bulqizës, humb jetën minatori

Një minator ka humbur jetën këtë të mërkurë si pasojë e një aksidenti në galerinë e një miniere kromi në zonën e Bulqizës. Sipas të dhënave nga policia, humbi jetën në galeri minator 49 vjeçar F.K.

“Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi, dyshohet se gjatë punës është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: