Lajme

Aksident në Selenicë, dy mjete me targa gjermane përplasen me njëra-tjetrën

Aksident në fushë Mavrovë, Selenicë. Dy automjete me targa gjermane përfshihen në aksident.

Një prej makinave me drejtues shtetasin shqiptar ka kryer parakalim të gabuar dhe ka qëlluar makinën tjetër. Si pasojë e aksidentit ka mbetur e lënduar një shtetase, pasagjere.

Mjeti tip Wolksvagen me drejtues nje shtetas gjerman Fabian Kirchner, në mjetin tjeter drejtues ka qenë Qirjako Kokaj, e lënduar ka mbetur pasagjerja Refije Kokaj e cila ka mbërritur në spitalin e Vlorës për të marrë ndihmën mjekësore.

Si pasojë e aksidentit edhe rruga e lumit të Vlorës është bllokuar për disa minuta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close