Lajme

Aksident në superstradën Lezhë-Shkodër, plagoset një person

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në superstradën Lezhë-Shkodër në afërsi të fshatit Dajç.

Mësohet se një person i cili po udhëtonte me motoçikletë është goditur nga pas nga një automjet.

Personi i cili ndodhej në motoçikletë ka pësuar dëmtime të rënda si pasojë e aksidentit. Ai është dërguar fillimisht në spitalin e Lezhës.

Më pas, ai është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë për një ndihmë të specializuar mjekësore.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po heton për të zbardhur shkaqet e plota të këtij aksidenti.

Ky është aksidenti i tretë që ndodh në qarkun e Lezhës në harkun kohor të 24 orëve të fundit duke regjistruar një bilanc me tre të plagosur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close