Lajme

Aksident shqipëtari në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në Itali, ku ka humbur jetën një shqiptar. Sipas mediave në vend 25-vjeçari shqiptar, Rajmond Thacina, është identifikuar si viktima.

Nga përplasja makina, ku ndodhej shqiptari dhe një person tjetër. Është rrotulluar disa herë në ajër dhe më pas ka përfunduar jashtë rrugës.

Më tej mediat bëjnë me dije se në makinën e tij ishte dhe një grua 28 vjeçare, rumune, e cila është dëmtuar shumë rëndë.

I riu shqiptar ka vdekur në vend, ndërsa vajza rumune dhe shoferi i makinës tjetër janë në gjendje të rëndë në spital.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close