Lajme

Aksident tragjik në Itali, humbin jetën tre persona, mes tyre edhe një shqiptar

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Itali ku kanë humbur jetën tre persona mes të cilëve edhe një shqiptar.

Media italiane, “Il Gazzettino bën me dije se, viktimat janë shqiptari Eduard Ndoj, 45-vjeç dhe dy shtetas italianë Martina Pagin dhe Diego Rampazo. Mësohet se ata po udhëtonin me automjetin tip Audi që drejtohej nga 45-vjeçari shqiptar pasi kishin qëndruar deri vonë në një lokal.

Shqiptari Ndoj jetonte me prindërit e tij prej 28 vitesh në Itali dhe punonte si shoferi kamioni në një kompani me qendër në Terrassa.

Në momentin e aksidentit, Ndoj doli nga automjeti si pasojë e përplasjes së fortë duke humbur jetën, ndërsa dy viktimat e tjera u nxorën pas ndërhyrjes së forcave zjarrikëse, pasi makina ishte shkatërruar thuajse plotësisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close