Lajme

Aksidenti me dy vajza të vdekura, gjykata cakton arrest me burg për Arbër Tivarin që ndodhet në gjendje kome

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, ka vendosur masën e arrestit me burg për 26 vjeçarin, Arbër Tivari, i riu që mbeti në gjendje kome pas aksidentit të rëndë të ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ku vdiqën Silva Tom Gjergji dhe Roxhesa Klironimi të cilat ishin si pasagjere në makinën që drejtohen nga Tivari.

Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqsor Durrës, është regjistruar Çështja Penale Nr. 724 Akti, me objekt “Vleftësim i ligjshëm arresti dhe Caktim Mase e Sigurimi Personal ndaj shtetasit Arbër Tivari , i dyshuar për kryerjen e veprës penale të parashikuar nga Neni 290/4 Kodit Penal”.

Në përfundim të shyqrtimit, Gjykata e Rrethit Gjyqsor Durrës ka disponura me Vendim, ku ka vendosur:

Të pranojë kërkesën e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close