Lajme

Aksidenti me tre humbje jete në Kodër-Kashar, gjykata lë në qeli shoferin e mjetit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për shoferin e mjetit Zija Murati, makina e të cilit u aksidentua në Kodër-Kashar duke shkaktuar 3 viktima. Murati u arrestuar për shkak se ka qenë duke e drejtuar mjetin në shkelje të rregullave të qarkullimit, në momentin kur humbi kontrollin dhe u përplas me murin e një banese. Ai u dërgua edhe vetë në gjendje të rëndë në spital.

Si pasojë e aksidentit vdiqën 3 pasagjerët në makinë. Paraprakisht shkak për aksidentin dyshohet se është bërë shpejtësia, por prokuroria është duke pritur edhe akt-ekspertimin për të parë nëse i riu ka qenë në efektin e alkoolit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: