Lajme

Aksidenti te “Ura e Murrashit”, policia jep detajet

Nje tjeter aksident ka ndodhur diten e sotme ne kthesen e Murrashit, ku pak dite me pare ndodhi tragjedia me 3 viktima. Mesohet se nje autobuz me pazagjere ka dale nga rruga.Per fat te mire nuk ka deme ne njerez.

Informacioni nga policia: Elbasan / Informacion paraprak ,Me datë 07.02.2022, rreth orës 12:00, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në vendin “Ura e Murrashit’, shtetasi M. L., 29 vjeç banues në Korçë , duke drejtuar mjetin autobuz tip “Benz”, si pasojë e lagështirës në rrugë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën metalike. Nuk ka dëme në njerëz vetem dëme të lehta materiale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close