Lajme

Aksidentoi për vdekje 17-vjeçarin, ‘arrest shtëpie’ për ish-kryebashkiakun e Himarës

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-Kryetarin e Bashkisë Himarë, Vasil Bollano, i cili aksidentoi për vdekje më makinë këmbësorin 17-vjeçar Elio Hamiti.

Ngjarja ndodhi në Llogara dhe fillimisht i riu u dërgua në Spitalin e Himarës ku për shkak të plagëve të rënda përfundoi në gjendje kome.

Më pas 17-vjeçari u transportua drejt Traumës në Tiranë, por fatkeqësisht nuk mundi të mbijetojë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close