Lajme

Aksioni i IKMT në Radhimë, ten.sion mes banorëve dhe po.licisë

Ka vijuar aksioni i IKMT-së në zonën e Radhimës në Vlorë, ku që prej orëve të para të mëngjesit forca të shumta kanë realizuar prishjen e disa moleve të bizneseve.

Mes objekteve që janë shembur janë dhe ato ku gjatë ditës së djeshme pati një qendrese nga ana e banoreve të cilët sot janë mbajtur larg aksionit nga ana e forcave të FNSH-së.

Për të inspektuar këtë aksion të prishjeve në Jug të vendit, në qytetin e Vlorës ka mbërritur sot dhe Dallëndyshe Bici, drejtoresha e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Banorët duket të pafuqishëm për të mbrojtur objektet e tyre, dhe bizneset, për të cilat dje thanë se do të sakrifikonin edhe jetët e tyre.

Po Sërish konflikt dhe tension në Rradhimë mes banorëve dhe Ikmt. Tension dhe për.plasje mes banorëve dhe shefi i Ikmt Fatmir Meta. Eshtë dashur ndërhyrja e policisë për të normalizuar situatën e krijuar

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: