Lajme

Aksioni i koduar “Mesnata”/ Arrestohen dy të rinj në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona duke parandaluar ngjarje kriminale në ditët e festave. Sipas njoftimit të uniformave blu janë p rangosur Astrit Shekaj dhe Armando Vulaj të cilëve gjatë kontrollit në automjetin e tyre luksoz “Range Rover” iu sekuestrua një kallashnikov dhe m unicion l uftarak.

Njoftimi i policisë Lezhë: Kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për parandalimin e ngjarjeve kriminale në ditët festive dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri. Finalizohet operacioni policor i koduar “Mesnata” Qarkullonin me a rmë z jarri k allashnikov në automjet, vihen në pranga drejtuesi dhe pasagjeri i mjetit. Sekuestrohet 1 a rmë zjarri kallashnikov, m unicion l uftarak, 1 automjet dhe 2 aparate celularë.

Në zbatim të planit të masave, për rritjen e prezencës së shërbimeve policore në territor, me qëllim parandalimin e ngjarjeve k riminale, trafiqeve të paligjshme, kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me armë zjarri, shërbimet e Policisë kanë shtuar kontrollet në akse rrugore dhe në qendra të banuara.

Bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri në automjet është organizuar dhe finalizuar operacioni policor i koduar “Mesnata”, në kuadër të të cilit Forca e Posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, në bashkëpunim më Komisariatin e Policisë Lezhë, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit”, kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin e dyshuar.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Range Rover”, me drejtues shtetasin Astrit Shekaj., dhe pasagjer shtetasin Armando Vulaj, në bagazhin e këtij automjeti është gjetur një a rmë z jarri automatik me krehër me fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Lezhë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve A.Sh., 37 vjeç dhe A.V.,27 vjeç, banues në Malësi të Madhe, të dy të dënuar më parë për trafikim të lë ndëve n arkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për për veprat penale “Mbajtja pa leje e a rmëve dhe e m unicionit” dhe “Moskallëzimi i k rimit “.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: