Lajme

Akuza të reja janë hedhur ndaj deputetit socialist Alket Hyseni

Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit, Supermafiozi Alket Hyseni, hajdut i tokave ne Himare!
Një avokat, i cili përfaqësonte interest e dy familjeve të kësaj zonë, ka denoncuar pranë ish-kryeministrit Sali Berisha aferat e Hysenit gjatë kohës që kryente detyrën e drejtorit të antikorurpsionit në Këshillin e Ministrave. Sipas denoncuesit, ai u kërkonte pronarëve gjysmën e vlerës së tokës duke i kërcënuar me kallëzim në prokurori.

Ja postimi i plotë i ish-Kryeministrit

Supermafiozi Alket Hyseni, hajdut i tokave ne Himare!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor! Ky Alket Hyseni njihet si gjobevenes ne qarkun e Vlores, kur kryente detyren e drejtorit te antikorrupsionit prane Keshillit te Ministrave! Te pakten ne dy raste, nje ne Vlore dhe nje ne Dhermi u kerkoi pronareve te tokes gjysmen e saj ne te kundert do bente kallezim ne prokurori! Te dy pronaret refuzuan dhe zotnia beri kallezim ne prokurori ku ne bashkepunim me prokurorin Troci e çuan ceshtjen ne gjykate! Njera ceshtje ka perfunduar edhe ne gjykaten e apelit dhe tjetra ne shkalle te pare eshte vendosur ne favor te pronareve! Te dy rastet i kam perfaqesuar une ne gjykate ne cilesine e avokatit dhe i kam keshilluar palet te mos pranojne presionet e ketij banditi! Te dyve u eshte kthyer toka ne kohen e qeverisjes tuaj dhe pa paguar asnje lek! Nje prej ketyre ka votuar per Rilindjen si fis dhe sot cfare i kam bere vetes, Berisha ma dha token pa asnje leke, keta duan gjysmen! Me vjen keq qe nuk mund t’ju jap emrat se nuk kam autorizimin e paleve , te cilat jane ende te trembura nga qeveria e Rilindjes! Po tu jepja emrat do te thyeja ligjin qe me detyron te ruaje sekretet e klientit dhe nuk mund te veproje pa autorizimin e tyre! Ky eshte Alket Hyseni qe e njohin mire ne Vlore dhe sidomos ne bashkine e Himares!”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close