Lajme

Albin Kurti emëron dy zëvendësministra serbë

Kryeministri i  Kosovës Albin Kurti ka emëruar sot dy zëvendësministra nga  komuniteti serb në dy ministri.

Nenad Stanojeviç u emërua zëvendësministër për Ekonomi, si dhe Lazar Raduloviç u emërua zëvendësministër për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Në takim ishin të pranishëm edhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci si dhe ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiç.

Kurti i uroi ata për detyrën dhe përgjegjësitë e reja institucionale në Republikën e Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close