Lajme

Albin Kurti në selinë e PD, takim me Lulzim Bashën

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ndodhet në Tiranë prej 2 ditësh.Pasditen e sotme Kurti ka shkuar në selinë e PD-së, ku po zhvillon një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Mësohet paraprakisht se temë e takimit janë zhvillimet politike në dy vende dhe ato rajonale. Pas takimit pritet edhe nga një deklaratë për mediat nga të dy krerët politikë. Me heret, Kurti zhvilloi nje takim edhe me Edi Ramen dhe Presidentin e vendit Ilir Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close