Lajme

Aligatori hyn në një fast-food dhe fillon t’i ndjekë qytetarët

Me sa duket, edhe aligatorët mund të kapen nga uria. Të paktën kjo është mënyra se si e panë efektivët e sherifit që ndoqën njërin poshtë në një parking të Wendy-it.

Efektivët e sherifit të Qarkut Lee në Florida jugperëndimore iu përgjigjën restorantit të ushqimit të shpejtë në Bulevardin Lee të Martën pasi një alligator me gjashtë këmbë i zvarriti njerëzit nëpër parkingun e institucionit.

Në cicërimë, Zyra e Sherifit të Qarkut Lee bëri shaka se aligatori agresiv mund të ketë qenë atje sepse ishte i uritur dhe i zemëruar. Ai mund të ketë qenë vetëm “i varur” për një tigan me djathë, por ai u dha shumë frikësimin shumë! ‘, Shkruajti zyra.

Për fat të mirë, aligatori u kap para se të dëmtohej dikush.

Efektivët së bashku me zyrtarët e Komisionit të Ruajtjes së Peshqve dhe Kafshëve të Egra të Florida ‘grindën gatorin dhe u zhvendosën në mënyrë të sigurt’, tha zyra e sherifit dhe ndau disa fotografi nga vendi i ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: