Lajme

Alpinistët serbë u bllokuan në Theth, FA shpëton 4 turistët

Katër tursitë serb janë shpëtuar nga efektivët e Forcave Ajrore, pasi gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup.

Efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135 kanë transportuar me sukses 4 alpinistët serb.

Njëri ka mbetur i lënduar dhe ëhstë ndërguar drejt SQUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close