Lajme

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Shqipëria do të përfshihet nga një mot me kushte të qëndrueshme atmosfrike gjatë ditës së sotme.

Sipas parashikimeve pritet të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Paraditja do të ketë më shumë orë me diell kryesisht në ultësirën perëndimore.

Ndërsa orët vijuese do t’i bëjnë më të dukshme vranësirat në të gjithë territorin duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 5km/h kryesisht nga drejtimi Jugor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close