Lajme

Ambasada britanike mesazh shqiptarëve: Mos rreziko! Duke u përpjekur për t’u larguar në Mbretërinë e Bashkuar mund të humbisni jetën

Ambasada e Britanisë së Madhe në vendin tonë ka publikuar nje mesazh me qëllim sensibilizimin e shqiptarëve që të mos largohen për në Mbretërinë e Bashkuar pasi mund të rrezikojnë jetën.

Me anë të një postimi në Facebook, ambasada shkruan se “mund të humbasësh jetën si pasojë e motit të keq, prandaj mos rreziko”.

“Duke u përpjekur për t’u larguar nga Shqipëria për në Mbretërinë e Bashkuar mund të humbësh edhe jetën nga kushtet e rrezikshme të motit. Mos rreziko!”

“Deti është i rrezikshëm dhe i paparashikueshëm, mos e kalo në mënyrë të paligjshme”, thote ambasada./m.j

Ambasada britanike mesazh shqiptarëve: Mos rreziko! Duke u përpjekur për t’u larguar në Mbretërinë e Bashkuar mund të humbisni jetën

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close